čtvrtek 21. února 2019

Zimní Rešovské vodopády

Rešovské vodopády nedaleko Rýmařova v podhůří Jeseníků jsem poprvé navštívila vloni v květnu. Takový výlet do neznáma. Ráno jsem mrkla do mapy a v deset dopoledne hledala v Rešově místo na zaparkování. Našla jsem ho na druhém konci vesnice. Zástupy lidí neskutečné.
Uplynulý víkend jsme se tam vypravili znovu, abychom si užili zimní atmosféru údolí. A byla to nádhera. Všude krásný jarní den, dole u řeky zima, led a sníh. Návrat o pár týdnů zpět. Lidí jsme potkali opět poměrně dost a neodradil je ani fakt, že to podél řeky, na skalách i na žebřících pekelně klouzalo. Vodopády snášející se ze zaledněných skal, koryto řeky obklopené sněhem, záclony rampouchů na skalních blocích ... To vše za svitu sluníčka deroucího se stromovými patry až dolů do údolí mělo kouzelnou atmosféru.
A ještě praktická informace pro sběratele turistických známek - samolepka s Rešovskými vodopády a také s Křížovou cestou v Rudě, kterou tu mám zmapovanou také, je k sehnání v restauraci Rešov.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Když vám život rozdá karty

... nezbývá, než s nimi hrát. Ať už jsou jakékoli. Hodně věcí ve svém životě ovlivníme sami - svým přístupem, svým konáním, svým náhledem na...